top of page

PLAZMA-SAÇ TEDAVİSİ

PLAZMA Saç Tedavisi
Kullanım Alanları Nedir?

Plazma tedavisi özellikle erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinen androgenetik alopesi sonucunda görülen saçın incelmesi ve dökülmesinde uygulanan bir tedavidir. Plazma’nın rolü saçın güçlendirilmesine ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olmasıdır. Plasma tedavisi saç ekim operasyonlarına destek tedavi olarak, operasyon sonrasında dokuların hızlı iyileşmesi, saçın büyümesine ve güçlenmesine olumlu etkileri sebebiyle tercih edilmektedir.

saç ekimi Istanbul
hairtransmed istanbul
Saç Ekimde Plazma Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Plazma (Zengin kan) Tedavisi Saç ekim operasyonlarında uygulanması, dokunun hızlı iyileşmesine ve ekilen bölgelerdeki saçların aktif büyüme evresinde uzun süre kalmasına ve operasyon sonrasında ekilen saçların, ekilen bölgeye adapte olabilmesine yardımcı olmaktadır.PRP tedavisi aynı zamanda içerdiği büyüme faktörü ile hem dış ortamda saç kökünün sağlam kalmasını sağlamakta, hem de ekildiği yerde içerdiği yeni mikro damar oluşturucu büyüme hormonu ile kısa sürede saç köklerinin oksijen ve besin alımını sağlamaktadır. Bu sebeple işlem sonrasında saç çıkış hızının artmasında etkilidir.

Plazma nasıl elde edilir?

8-20 cc arasında değişen miktarlarda kan alınarak özel tüplere konulur. Alınan kanın miktarı tüpün özelliklerine göre değişir. Özel tüpler yüksek hızda dönen santrifüj cihazına konulur.  Santrifüj cihazı, pıhtı hücrelerinden zengin plazma elde edebilmek için belli bir hızda ve sürede dönmelidir. Daha sonra; tedavide kullanılan pıhtı hücresi içeren plasma elde edilebilir.

Tedavi Kimlere Uygulanır?

Saç incelmesi ya da saç dökülmesi yaşayan erkek ve kadınlar Plazma Saç tedavisine uygun adaylardır. Tedavi tekrar eden seanslar halinde uygulanır. Bu tekrarlama kullanıcının tercihi ve ihtiyacına göre 2 ayda bir veya 3 ayda bir olmak suretiyle 1 yıl boyunca uygulanabilir. Daha yoğun bir tedavi uygulanması gerekirse saç mezoterapisi ile birlikte uygulanabilir. Bu iki tedavinin paralel uygulanacağında aralarında 15 günlük bir süre geçmiş olmalıdır.

HAIRTRANSMED

© Bir Bemedics estetik grubu markasıdır

Whatsapp ile anında iletişim! 

Bize fotoğraflarınızı göndermek için WhatsApp logosuna tıklayın ve ücretsiz analiz yapalım!

bottom of page