top of page

Saç Ekimi 
Sık Sorulan Sorular

FUE saç ekimi

Saç ekimi sık sorulan sorular sayesinde aklınıza takılan konularla alakalı hızlı ve kısa yanıtlar alabilirsiniz. Ayrıca aklınızdaki soruyu bize sorarsanız en kısa zamanda yanıtların içerisinde görebilirsiniz… Şimdi bize bir soru sorun!

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, donör bölgeden toplanan saç köklerinin, saçsız alana nakledilmesiyle gerçekleştirilen cerrahi bir tedavi yöntemidir.

Saç Ekimi Uygulaması Kimlere Yapılır?

Genetik saç dökülmesi (Erkek Tipi Saç Dökülmesi) sonucu kelleşme yaşayanlara, yanık, kaza veya farklı nedenlerden dolayı saçlarında kalıcı olarak dökülme oluşan herkese saç ekimi yapılır.

Saç Ekimi Uygulaması Sırasında Kanama Olur Mu?

Saçlı deri bünyesinde kılcal damarlar bulundurduğundan, ekim sırasında kökler alınırken de köklerin yerleştirileceği kanallar açılırken de kanama olmaktadır. Bu normal bir süreçtir, endişe edilecek bir durum değildir.

Saç Ekimi Acır mı?

Saç ekimi lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için, işlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmemektedir. Ekim alanın uyuşturulması için anestezinin enjekte edildiği sırada kişinin acı eşiğine bağlı olarak hafif bir acı hissedilebilir. Sızıntı şeklinde seyir eden bu acılar ise saniyeler içerisinde geçmektedir. Dolayısıyla ekim yaptıracak kişinin endişe etmesine gerek yoktur. Operasyon sonrası ise ağrılar hafif zonklama şeklinde olabilir, ancak düzenli kullanılan ağrı kesiciler sayesinde önlemek mümkündür.

Saç Ekimi Uygulamasında Yaş Sınırı varmı?

Kellikle sonuçlanan saç dökülmelerinin ne zaman başladığı veya bittiği kişiye göre değişir. Dolayısıyla ekim için uygun yaş belirlenirken, dökülmenin tamamen sonlandığı yaş aralığı baz alınmalıdır. Saç ekimi uygulamasında baz alınan yaş aralığı ise sıklıkla 22-65 yaş arasıdır.

Saç Ekiminde Saç Kökleri Nereden Alınır?

Saç ekimi operasyonlarında donör bölge olarak en uygun alan iki kulak arası ense bölgesidir.

Saç Köklerinin Alındığı Bölgelerde Tekrar Saç çıkarmı?

Donör bölgeden alınan saç kökleri yuvalarıyla birlikte çıkarıldığından, saç köklerinin alındığı bölgede tekrar saç çıkmaz. Kökler tek tek ve ara ara çıkarıldığından ense bölgesinde ise herhangi bir iz oluşmaz.

Ekilen Saçlar dökülürmü?

Saç köklerinin alındığı iki kulak arası ense bölgesi, kelliğe neden olan DHT hormonuna karşı duyarlı olmadığından, ekilen saçlar dökülmez.

 

Saçlar ne kadar sürede uzamaya başlıyor?

Canlı saç kökü naklinde saçlarınız ekim sonrası sonra her ay uzar. Asıl uzama süresi 6. aydan 12. aya kadardır.

Saçların 1 numaraya vurulması şart mı?

Ense bölgesinden alınan dokular 0.7mm ila 0.8mm olduğundan dolayı saçların bir numaraya kısaltılması gerekmektedir.

 

Ne kadar doğal bir görünüm alıyor?

Fue yöntemiyle yapılan saç ekimininde saçlar kişinin kendisinden alınma olduğundan sonuç tamamıyla doğal bir görünümdedir. Saç rengi sizin saçınızın rengi ve karakterindedir. Hiç bir yabancı madde, reaksiyon veya yan etkileri yoktur.

Ameliyatlarınızı nerde yapıyorsunuz?

Ameliyatlarımız saç ekimi yapılmaya uygun steril hastane ortamlarında yapılmaktadır.

 

Ameliyat kaç saat sürüyor?

Saç ekiminiz 6 ile 8 saat arası ekilen graft sayısına göre değişmektedir.

 

Ne gibi durumlarda saç ekimi yapılamaz?

Saç ekimi için kullanılacak olan ense kıllarının sağlıklı ve yeterli olmadığı sayı ve durumlarda saç ekimi yapılamaz. Ayrıca çeşitli alerjik reaksiyonları olan hastalara da saç ekimi işlemi uygulanamaz.

Graft nedir? 1 Graft kaç saç teli anlamına gelir?

Graft enseden alınan doku parçasıdır. Bir graft (kök) 2-3 saç teli arasında değişebilir.

 

Bir seansta en fazla kaç graft ekilebilir?

Bir seansta 4000-5000 grefte kadar saç ekimi yapılabilir.

 

Saç ekimi seansı ne sıklıkta yapılabilinir?

Seans araları; en erken 9-12 ay ara ile yapılmaktadır. Böylece seans aralarında arka yani Donör alanın iyileşme süreci tamamlanır. Hem de ekilen saçların çıkması için gerekli süre kazanılmış olur. 

HAIRTRANSMED

© Bir Bemedics estetik grubu markasıdır

Whatsapp ile anında iletişim! 

Bize fotoğraflarınızı göndermek için WhatsApp logosuna tıklayın ve ücretsiz analiz yapalım!

bottom of page